2018. gada "Cerību kausa" laureāti

23. un 24. martā, Rīgas Šaha skolā notiks populārā bērnu komandu šaha turnīra “Cerību kauss” fināls. Šogad tiks izspēlēts jau 47. "Cerību kauss". Komandas sastāvu veido 3 zēni un 1 meitene, kuri dzimuši 2007. gadā un vēlāk. Var pieteikt 1 rezervistu zēniem, 1 – meitenēm. Komandai jābūt nosaukumam, dalībniekiem – emblēmai. Katras komandas visi dalībnieki ir viena trenera trenēti.
Turnīrs tiks izspēlēts 7 kārtās ar laika kontroli 25 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu.

Noskaidroti labākie Latvijas jaunie spēlētāji klasiskajā šahā puišiem un meitenēm vecuma grupās līdz 8, 10, 12, 14, 16 un 18 gadu vecumam. Fotogrāfiju autori - Diāna Matisone un Toms Kalniņš.

No 8. līdz 10 martam Rīgas Šaha skolā tika norisinājās II sporta klašu klasifikācijas turnīrs, kurā uzvarēja Filips Freibergs.

Skolēnu brīvlaika laikā, no 11. līdz 15. martam notiks Latvijas 2019. gada jauniešu šaha čempionāta fināls, kas reizē ir arī atlases sacensības Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem. Puiši cīnīsies Rīgas Šaha skolā, Pērnavas ielā 10, bet meitenes - Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, Purvciema ielā 38.

Turnīra nolikums

Rezultāti

21. februārī Rīgas Šaha skolā notika otrais simultānspēles seanss. Raksts par pirmo seansu. Šoreiz jaunos šahistus meistarībā pārbaudīja Lielmeistars Arturs Neikšāns un Fide Meistars Arturs Bernotas. Rezultātā jaunie šahisti panāca pa vienam neizšķirtam katrā seansā. Raivis Kristiāns Pakalns ar Neikšānu un Ramona Golsta ar Bernotas.

2. un 3. martā Rīgas Šaha skolā tika izspēlēts III sporta klašu klasifikācijas turnīrs, kas noslēdzās ar Nikolaja Platonova uzvaru.

Rīgas Šaha skola

uzņem 6 līdz 9 gadus vecus audzēkņus profesionālās ievirzes sporta izglītības programmā – šahs.

Rīgas Šaha skolā 23. un 24. februārī aizvadīts Cerību kausa izcīņas pusfināls bērniem vecumā līdz 12 gadiem, kurā piedalījās 98 dalībnieki, kas pārstāvēja 22 komandas.

Rīgas Šaha skolā 16. un 17. februārī notika šī gada Latvijas komandu čempionāta I posms. Šajā turnīrā piedalās 10 komandas, kas aizvadīs 1 apļa turnīru pie 5 galdiņiem, no kuriem 1 ir dāmu galdiņš. Laika kontrole ir 90 minūtes uz visu partiju, plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu.