Rīgas Šaha skolā 25. un 26. maijā notika klasifikācijas turnīrs iesācējiem, kurā piedalījās 42 dalībnieki un par uzvarētāju kļuva Katrīna Slivkina.

18. un 19. maijā Rīgas Šaha skolā notika komandu turnīrs jauniešiem “Šaha lietus”. Komandu sastāvā bija 4 spēlētāji no 13 līdz 18 gadu vecumam, no kuriem vismaz vienai bija jābūt meitenei, kas izņēmuma gadījumā drīkstēja būt arī jaunāka.

Laikā no 2019. gada 12.jūlija līdz 24.jūlijam Rīgā risināsies ļoti svarīgs notikums šaha sportā – šaha „Grand Prix” otrais posms 2019. FIDE „Grand Prix” sērija ir galvenais notikums čempionāta ciklā, kura četrās tūrēs 22 vadošie pasaules spēlētāji sacenšas par tiesībām iekļūt Pretendentu turnīrā. Vienā tūrē piedalās 16 no 22 spēlētājiem.

!!! Ir necpieciešami aktīvi jauni cilvēki, kuriem ir iespēja veltīt minimāli 4 dienas turnīram. Mēs veidosim no dalībniekiem darba grafiku.

Šahs ir viens no masveidīgākajiem un izslavētākajiem sporta veidiem, ar to aizraujas simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē. Grand Prix piesaista milzīgu preses, biznesmeņu, diplomātisko aprindu un šaha cienītāju uzmanību.

Projekta ilustratīvs apraksts angliski

Projekta ilustratīvs apraksts krieviski

Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tikās spēcīgākie 255 skolēni no piecu iesaistīto reģionu finālu skolām – jaunie šahisti no Rīgas, Zemgales, Kurzemes, Vidzemes un Latgales, kā arī skolēni ar 1.sporta klasi šahā jeb augstāku meistarības pakāpi.

2018. gada turnīra "Šaha lietus" laureāti

18. un 19. maijā Rīgas Šaha skolā notiks komandu turnīrs jauniešiem, kas dzimuši 2001.-2006. gadā (no 13 līdz 18 gadu vecumam). Komandas pamatsastāvā ir 4 dalībnieki, pie 4. galdiņa ir jāspēlē meitenei, izņēmuma gadījumā meitene var būt jaunāka. Var pieteikt 1 rezervistu zēniem, 1 – meitenēm. Turnīrs tiks izspēlēts 7 kārtās, laika kontrole: 25 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu. Turnīrā tiks apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings.

Svētdien  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās par Latvijas čempionu vīriešiem kļuva GM Arturs Neikšāns (2559), bet sievietēm labākā bija WGM Ilze Bērziņa (2224). Savdabīgi, bet abiem tie ir ceturtie tituli karjerā. Ziņo Latvijas Šaha federācija.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Rīgas reģiona finālā piedalījās lielākais dalībnieku skaits no visiem reģioniem - 155, un finālā spēja iekļūt 40 skolēni. Tas bija pēdējais no reģionālajiem fināliem šogad. 15. maijā gaidāmas visas Latvijas finālsacensības. Ziņo Latvijas Šaha federācija.

Rīgas Šaha skola

uzņem 6 līdz 9 gadus vecus audzēkņus profesionālās ievirzes sporta izglītības programmā – šahs.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona finālā Daugavpilī par iespēju spēlēt Rīgā, Latvijas skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā cīnījās 129 skolēni, no kuriem šo iespēju ieguva 26.

27. un 28. aprīlī Rīgas Šaha skolā notika III sporta klašu klasifikācijas turnīrs, kurā sīvā cīņā 26 dalībieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Ervins Roderts.