Rīgas Šaha skolā no 18. līdz 20. oktobrim 38 dalībnieki sacentās II sporta klašu turnīrā. Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās pēc Šveices sistēmas ar obligātu pierakstu un apdomas laiku 30 minūtes plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu. Par uzvarētāju ar 6 punktiem kļuva Svens Kouts (Sven Coat).

Čempionkomanda "Termo-Eko/RŠF".

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts Latvijas 2019.gada komandu čempionāta trešais, noslēdzošais, posms. Tā rezultātā desmit komandu konkurencē par čempioniem piekto reizi komandas vēsturē kļuva "Termo-Eko/RŠF" spēlētāji. Otro vietu ieņēma RTU, bet trešo vietu pirmo reizi ieņēma "Maxon&Co". Ziņo Latvijas Šaha federācija.

No šī gada 21. līdz 25. oktobrim Rīgas Šaha skolas telpās, Pērnavas ielā 10 norisināsies Rīgas atklātās jaunatnes meistarsacīkstes šahā.

Sacensībās tiek aicinātas piedalīties jaunietes ar vismaz II sporta klasi un jaunieši ar vismaz I sporta klasi, kas ir dzimuši 2002. gadā, vai vēlāk. Sacensības ir individuālas, saskaņā ar FIDE noteikumiem pēc Šveices sistēmas, 7 kārtās. Sacensībās veic FIDE klasiskā reitinga aprēķinu. Apdomas laiks 90 minūtes plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu līdz partijas beigām katram dalībniekam. Tiks apbalvoti labākie spēlētāji un spēlētājas četrās vecuma grupās. Dalībnieku pieteikumus pieņem Rīgas Šaha skolā, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., līdz 2019. gada 18. oktobrim, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu, sporta klasi un FIDE ID numuru. Sīkāka informācija nolikumā.

Turnīra rezultāti

Rīgas Šaha skolā 5. un 6. oktobrī notika III sporta klašu klasifikācijas turnīrs, kurā pārliecinoši uzvarēja Rolfs Meiliņš.

Rīgas Šaha skola

2019./2020. mācību gadā

uzņem 6 līdz 9 gadus vecus audzēkņus profesionālās ievirzes sporta izglītības programmā – šahs,

Nodarbības sākuma sagatavošanas grupā (apmācības valoda – latviešu) notiks (Pērnavas ielā 10, ieeja no Kr. Barona ielas):

Otrdienās no 14.00 līdz 16.00

Ceturtdienās no 14.00 līdz 16.00

Pirmā nodarbība 3. septembrī, treneris Semjons Galkins, tel. 26981672.

Nodarbības sākuma sagatavošanas grupā (apmācības valoda – krievu) notiks (Pērnavas ielā 10, ieeja no Kr. Barona ielas):

Pirmdienās no 14.30 līdz 15.50

Trešdienās no 14.30 līdz 15.50

Sestdienās no 10.00 līdz 11.20

Pirmā nodarbība 2. septembrī, treneris Leonīds Borisovs, tel. 29630747.

Iestāšanās dokumenti:

Nodarbības notiek bez maksas.

Biedrība “Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome” (LSIIDP) rīko starptautisko konferenci “Sports – Tava iespēja!” šā gada 8. oktobrī plkst. 10.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Konferencē piedalīsies sporta veidu federāciju, sporta skolu, sporta klubu pārstāvji, pašvaldību amatpersonas, Saeimas deputāti un citi interesenti. Darba kārtībā sporta darba aktualitātes – sporta sistēma, finansēšanas kārtība, infrastruktūras attīstība un citi jautājumi.

Sporta konferencē piedalīsies un uzstāsies Igaunijas Kultūras ministrijas Sporta departamenta direktors Tarvi Pürn, Audentes Sporta centra direktors Priit Ilver, Lietuvas Kanoe federācijas prezidents un Viļņas universitātes profesors Aleksandras Alekrinskis un citi eksperti. Konference norisinās ES projekta Erasmus+ Sports projekta ietvaros.

Aicinām skatīties tiešraides Sporta Centrā un Facebook YouthSportFund.

Konferences darba kārtība: 09._Darba_kārtība_08.10.2019.docx

Šīs un pārējo bilžu autors Kuldīgas novada Sporta skolas treneris Gunārs Gertners

Rīgas Šaha skolā 28. un 29. septembrī norisinājās iecienītais meiteņu turnīrs "Superšahiste". Šis turnīrs aizsākās 2012. gadā un pēdējos gados dalībnieču skaits tajā ir ļoti tuvs šaha lauciņu skaitam, 64. Pērn bija precīza sakritība, bet šogad dalībnieču kopskaits bija 66.

Turnīrs tika izspēlēts divās vecuma grupās, attiecīgi 2001.-2006. gadā dzimušās un 2007. g. dzimušās un jaunākas. Vecākajā grupā piedalījās 20 dalībnieces, bet jaunākajā spēlēja 46 dalībnieces.

Vecākās grupas rezultāti

Jaunākās grupas rezultāti

Otrdienas vakarā Rīgas Šaha federācijas telpās noslēdzies galvaspilsētas čempionāts klasiskajā šahā. Par uzvarētāju negaidīti kļuva Rīgas Šaha skolas un trenera Aivara Stašāna audzēknis Artis Alainis (1878), kuram bija vienpadsmitais starta reitings. Ziņo Latvijas Šaha Federācija.

Biedrība "Šahs solos" aicina skolēnus vecumā no 7-14 gadiem rudens brīvlaikā uz diennakts šaha nometni, kura notiks 19.10. - 26.10.2019. (7 naktis), atpūtas kompleksā "Mežezera stāsts", nometnes maksa 249 EUR. Pieteikšanās līdz 15. oktobrim, vietu skaits ierobežots, priekšroka tiem, kuri noslēgs līgumu un pirmie veiks apmaksu.

Zemāk sīkāk visa informācija, ja vēlaties pieteikties vai rodas jautājumi, lūdzu sazināties elektroniski ar Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ProgrammaLVRU.pdf

Nometnes_nolikumsLV.pdf
Nometnes_nolikumsRU.pdf

DienasKartibaLV.pdf
DienasKartibaRU.pdf

Anketa_vecakiemLV.pdf
Anketa_vecakiemRU.pdf

Rudens_nometne_ligumsLV.pdf
Rudens_nometne_ligumsRUS.pdf

Biedrība “Šahs solos" sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju, uzsākot jaunu iniciatīvu, organizē Latvijas vadošo šahistu un pieredzējušo treneru meistarklases, sniedzot iespēju smelties zināšanas no starptautiski atzītiem  sava aroda profesionāļiem. Meistarklasēs aicināti piedalīties šahisti, sākot ar II sporta klasi.

Rīgas Šaha skolā 21. un 22. septembrī ļoti prāvs dalībnieku pulks piedalījās IV sporta klašu klasifikācijas turnīrā. Par uzvarētāju 75 dalībnieku lielajā konkurencē kļuva Svens Kouts (Sven Coat), kurš iepriekš dzīvoja Kanādā, bet nu plāno sastādīt konkurenci vietējiem šaha spēlētājiem.